08.12.2019 u 21:52
0

ŠKOTSKI DERBI ZA TROFEJ U KUPU Seltik minimalcem pobedio Rendžerse

Fudbaleri Seltika osvojili su danas Liga kup, pošto su u finalu u velikom škotskom derbiju u Glazgovu pobedili Rendžers sa 1:0. Jedini gol na Hempden parku postigao je Kristofer Žulijen u 60. minutu.

Rendžers je bio bolji svih 90 minuta, imao je više šansi, penal i igrača više u poslednjih pola sata, ali njegovi igrači nisu uspeli da savladaju raspoloženog golmana Frejzera Fostera.

Najbolju šansu Rendžers nije iskoristio u 64. minutu, kada je golman Seltika odbranio penal Alfredu Moralesu.

To je 10. uzastopni trofej Seltika u domaćim takmičenjima.

Seltik je osvojio 19. trofej u Liga kupu, četvrti uzastopno. Rendžers je rekorder tog takmičenja sa 27 trofeja.