13.12.2019 u 00:06
0

PARTIZAN – ASTANA (4:1): Ubedljiva pobeda crno-belih na oproštaju od Evrope!

Partizan je savladao Astanu ubedljivim rezultatom (4:1) i tako trijumfalno završio svoje učešće u grupnoj fazi ovogodišnje Lige Evrope. Strelci za crno-bele bili su Suma u 4. minutu, Asano u 25. minutu i dva puta Sadik, najpre u 22. a potom i u 76. minutu. Utešni pogodak za goste postigao je Rotariu u 79. minutu. Crno-beli su sa ovom pobedom osvojili ukupno osam bodova u grupi L i zaradili novih 570.000 evra.

KRAJ UTAKMICE

90. minut – Igraće se još tri minute nadoknade vremena.

85. minut – Janga umesto Sigurjonsona.

83. minut – Stevanović umesto Sadika.

79. minut – GOL! Rotariu smanjuje prednost Partizana!

76. minut – GOL! Asano je odložio za Sadika, koji obilazi Erića i postiže svoj drugi pogodak večeras.

75. minut – Gužva na istočnoj tribini.

70. minut – Prinudna izmena. Stojković izlazi zbog povrede, a umesto njega među stative staje Filip Kljajić.

64. minut – Prva izmena u ekipi Partizana. Lazar Pavlović ulazi u igru umesto Sume.

61. minut – Kontra za Sadika koji se spetljao.

55. minut – Period dobre igre gostiju. Pertsuh je uneo promenu u igru Astane.

47 minut – Pertsuh ulazi u igru umesto Murtazaeva.

POLUVREME

45. minut – Glavni arbitar Filip Glova označio je kraj prvog dela.

39. minut – Gosti sve više napadaju ali Pavlović i Ostojić za sada funkcionišu odlično.

33. minut – Period mirne igre bez puno prilika.

25. minut – GOL! Asano sjajno gađa sa velike udaljenosti i povećava Partizanovu prednost.

22. minut – GOL! Tošić sjajno asistira Sadiku koji lako vara Erića za 2:0.

20. minut – Astana se oslobađa pritiska ali domaćin i dalje kontroliše posed.

15. minut – Dominacija Partizana na otvaranju.

11. minut – Nova šansa za Partizan. Tošić je centrirao a Asano je zamalo kasnio.

7. minut – Zicer za Sadika koji promašuje sa pet metara.

4. minut – GOL! Suma je sam sebi stvorio prostor sjajnim driblingom i pogodio za prednost crno-belih.

1. minut – Utakmica u Humskoj je počela.

Fudbaleri Partizana večeras od 21 čas na stadionu u Humskoj dočekuju Astanu u okviru poslednjeg kola grupne faze Lige Evrope.

Crno-beli posle remija sa AZ Alkmarom u Hagu (2:2) više nemaju teoretske šanse da se plasiraju u šesnaestinu finala ali i pored toga imaju veliki motiv večeras.

Trener Savo Milošević večeras ne može da računa na nekoliko prvotimaca jer u sastavu zbog povrede neće biti Nemanja Miletić, dok Bibras Natho nema pravo nastupa zbog parnih kartona.

Njegov kolega Roman Hrihorčuk imao je mnogo vremena da odmori svoj tim, s obzirom da se prvenstvo u Kazahstanu završilo pre mesec dana.

SASTAVI:

Partizan: Stojković – Lutovac, Ostojić, Pavlović, Urošević – Suma, Šćekić, Zdjelar, Tošić – Asano, Sadik

Astana: Erić – Šomko, Logvinenko, Postnikov, Rukavina – Rotariu, Sigurjonson, Maevski – Beizebekov – Murtazaev, Kizničenko