06.12.2019 u 21:31
0

U POSLEDNJOJ ČETVRTINI SLOMILI OTPOR: Košarkaši Partizana pobedili ekipu Mega Bemaksa sa 98:77!

Košarkaši Partizana pobedili su večeras ekipu Mega Bemaksa 98:77 (27:22, 24:27,15:17,11:32) 10. kolu ABA lige u hali "Ranko Žeravica".

Partizan posle 10 rundi ima skoro od sedam pobeda i tri poraza i zazuzima dok je Mega ima učinak 2-8.

Najbolju rolu u pobedničkoj ekipi imao je Namanja Gordić sa 22 poena, Novica Veličković ubacio je 17, Rašon Tomas jedan manje, dok je Rade Zagorac stao na 13.

U ekipi Mege najbolji je bio Marko Simonović sa 18 poena, Luka Ašćerić dodao je 16.

Početak meča pripao je košarkašima Mege, koji su odmah pokazali da će ovo biti njihovo šutersko veče.

Izabranici Dejana Milojevića brzo su stekli dvocifrenu prednost, a dobrom igrom u odbrani nisu omogućili gostujućem timu da lako dođe do poena.

Sredinom deonice, crno-beli su se probudili, proradio im je šut, pa je dvocifren zaostatak brzo istopljen i Pratizan je istoristio priliku da drugi put na meču povede, kada je bilo 16:15.

Da meč ne ode u drugom pravcu, potrudili su se Stanić, Ašćerić i Mesiček, koji su brzo vratili prednost na strenu Mege.

Do kraja poluvremena vodila se velika izjednačena borba, domaća ekipa imala je odličan procenat šuta za tri poena, ubacivši za prvih 20 minuta devet trojki.

Partizan je boljom igrom u ofanzivi držao priključak, Gordić i Veličković postigli su važne poene, ali Mega na kraju prvog dela imala prednost od dva poena.

Treća deonica donela je još bolju košarku, igrlao se koš za koš, pa je tako rezultat pred odlučujućih 10 minuta bio nerešen 66:66.

Serijom od 12:0 na početku četvrte četvrtine, ekipa Andree Trinkijerija prelomila je susret u svoju korist.

Izvor: Tanjug