05.10.2019 u 20:03
0

VELIKI USPEH HOLANDSKE ATLETIČARKE: Drugo zlato za Sifan Hasan!

Holandska atletičarka Sifan Hasan osvojila je zlatnu medalju u trci na 1.500 metara na Svetskom prvenstvu u Dohi.

Ona je trku završila za tri minuta i 51,95 sekundi i tako osvojila svoje drugo zlato u Dohi pošto je bila najbolja i na 10.000 metara.

Ovo je prvi put u istoriji da je jedna atletičarka osvojila zlatne medalje u tim disciplinama na šampionatima sveta.

Hasan je samo dve sekunde delilo od svetskog rekorda koji je 2015. godine postavila Genzebe Dibaba.

Srebrnu medalju osvojila je šampionka sveta iz 2017. godine, Kenijka Fejt Kipjegon (3:54,22), dok je bronza pripala Etiopljanki Gudaf Cegaj (3:54,38).

Kenijska atletičrka Helen Obiri odbranila je zlato u trci na 5.000 metara.

Ona je stazu pretrčala za 14 minuta i 26,72 sekunde što je novi rekord svetskih prvenstava.

Njena sunarodnica Margaret Čelimo Kipkemboj, dok je brozna otišla u ruke Nemici Konstanci Klosterhalfen.

Atletičarka iz Venecuele Julimar Rohas osvojila je zlatnu medalju u troskoku rezultatom 15,37 metara.

Jamajčanka Šanijeka Rikets osvojila je srebro, a Katerine Ibarguen iz Kolumbije bronzu.